Příprava na Svojsíkův závod 2019

Po páteční schůzce zůstali skauti a skautky na klubovně, aby se připravili na Svojsíkův závod. Nejprve se seznámili s orientačními body, které jsou důležité při komunikaci se záchrannými složkami. Následovala instruktážní videa první pomoci a i pár těch odstrašujících případů (doufáme, že od teď už se všichni budou dobře rozhlížet než přejdou silnici). Tento blok byl završen nácvikem resuscitace, který se většině zdařil na výbornou. Jelikož nám počasí přálo, přesunuli jsme se ven na hry a pak klasicky pohádka před spaním.

Ráno jsme zahájili krátkou rozcvičkou. Rozproudili jsme si krev při hraní her a mohl začít cvičný závod. V dopoledním bloku byla procvičena historie, orientace na mapě, rozdělávání ohně a vyhledávání informací. Po obědě Si každý vyzkoušel jak zvládá stres a tlak času. Na účastníky čekala krizová situace a zdravověda.

Celý den byl prokládán zábavnými aktivitami a doufáme, že se nikdo nenudil. Nyní všichni vědí o svých mezerách. Na jejich dopilování máme ještě měsíc, pak už vyrazíme na ostrý závod.

Po 24 hodinách „nalejvárny“ na klubovně odcházeli všichni s úsměvem a spoustou věcí k přemýšlení.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šárka. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *