Často kladené dotazy

  • Kde budou dětí spát?

Na táboře spíme v podsadových stanech. Na zemi jsou položené dřevěné podlážky, aby kufr neležel na zemi. Kufr se pak ukládá pod postel, kde je prostor asi 30×70×190 cm/v×h×d. Ve stanu se spí po dvou. Mezi postelemi je ulička na jejíž konec se umísťuje polička na věci denní potřeby.

 

  • Jaké kapesné je vhodné?

Výše kapesného je celkem složitá otázka, ale pokusím se ji zodpovědět. Je tu několik faktorů jež jeho výši ovlivňují. Na táboře je možné si koupit balenou vodu (slazené i neslazené, asi dvakrát do tábora se pak koupí i nějaké limonády). Nelekejte se, že by nebyl zajištěn pitný režim. K dispozici je čaj nebo šťáva po celý den. Někomu nevadí pít „táborové“ pití celou dobu, někdo si naopak potrpí na balenou vodu. Na táboře se dají  koupit obálky, známky a táborové pohledy. Pokud však bude mít obálky a známky z domova, tak ani tady moc neutratí. Může být zařazen i výlet, při kterém se dostaneme do „civilizace“ a bude možné si něco koupit. Dle mého názoru je dostačující kapesné 200,- Kč.

 

  • Jak je to s hygienou?

Děti se myjí v teplé vodě obden (jeden den se myjí chlapci a druhý den dívky). Zuby si čistíme dvakrát denně a ruce vždy, když je potřeba 🙂 . Doporučuji mít s sebou třeba žínku.

 

  • Můžeme mít více zavazadel?

Ano. Je vhodný starší kufr (odpovídajích rozměrům viz výše). Spacák a karimatku je dobré dát do igelitového pytle nebo tašky, aby se nenamočili či neušpinili. Menší batoh je vhodné příruční zavazadlo do autobusu. Všechna zavazadla je dobré označit jménem (myslím, že je dobré podepsat i některé jiné věci např. ešus).

 

  • Co všechno se odevzdává u autobusu?

Potvrzení od pediatra (maximálně rok staré)

Bezinfekčnost – podepsanou rodiči v den odjezdu.

Souhlas s poskytováním informací o zdravotním stavu.

KOPII kartičky pojišťovny.

Léky, které dítě užívá – v originální krabičce s příbalovým letákem a dávkováním.