Majda

Bc. Magdaléna Karlíčková

rádkyně benjamínků

vedoucí kmene dospělých

e-mail:  Magda.Karlickova@centrum.cz

mobil: +420 750575002

 

majda

 

Od kdy jsi ve skautu?

Ve své podstatě od malička…Se skautingem jsem se setkala poprvé, když mě moje maminka jako malou brávala na schůzky, které vedla. Ale to si nepamatuju, protože jsem v tý době uměla sotva chodit. Pak jsem měla chvilku pauzu a asi od osmi let mě zase táta bral na stavění tábora. Oficiálně, podle první průkazky, jsem ve skautu od září roku 2001.

Jakou máš funkci/kvalifikaci?

Ve středisku působím jako vedoucí družiny Liščat (benjamínci), píšu střediskovou kroniku a jsem vedoucí kmene Roverů a Rangers.

V roce 2014 se mi podařilo zdárně zakončit čekatelský kurz Zvostra, rok nato jsem úspěšně absolvovala zdravotnický kurz firmy Prpom, na jehož konci mi bylo uděleno osvědčení Zdravotníka zotavovacích akcí. Také jsem složila Vůdcovskou zkoušku.

Co studuješ/kde pracuješ?

Pracuji jako učitelka Mateřské školy ve Stupně.

Jaké jsou tvoje zájmy?

Zajímá mě všechno, co je nějak spojeno s přírodou a její krásou. Především tedy cestování ať už pěšky nebo na kole, na běžkách, po Čechách i po světě. Fascinují mě stromy a květiny. Zvláště trpím úchylkou pro pěstování pokojových rostlin, což je tedy bohužel dědičné…Potěšení mi způsobuje taky zahradničení, sběr a zpracování lesních produktů. Baví mě muzika, především její produkce. Ráda se zdokonaluji ve hře na kytaru a na klavír. Nedávno jsem u sebe objevila další úchylku, což je potřeba učit se stále na nové hudební nástroje. Momentálně jsem závislá na hře na akordeon… Ráda se kouknu na dobrý film, zajdu na koncert své oblíbené kapely, do divadla, zatančit si nebo jen tak posedět s kamarády a způsobit trochu legrace. Ráda všemožně tvořím, kreslím a maluju. Zálibu jsem našla taky v šití na stroji. Trochu se zajímám i o to co jím a o originální handmade módu.

Nesmím zapomenout na svojí práci, která je pro mě za určitých podmínek také zálibou… jo a taky mě trochu baví ten skauting, no…