Šárka

Šárka Altmanová

rádkyně Fialek

zástupce vedoucí dívčího oddílu

e-mail:  altsarka@omaharadnice.cz

mobil: +420 605 777 807

Od kdy jsi ve skautu?

V první třídě jsem nastoupila do smíšené družinky Lvíčat, která se scházela v radnické školce. Od druhé už jsem pak chodila do klubovny Na Potocích. Přes Fialky a Borůvky jsem se nakonec dopracovala až do Wombat Teamu. Kde doufám ještě nějaký pátek pobudu. Členkou střediska jsem od září 2004.

Jakou máš funkci/kvalifikaci?

Od září 2013 vedu družinku Fialek, od září 2018 se podílím na vedení družiny Liščat. Ale najdete mne i všude tam, kde je právě třeba 😀 .

Snažím se plnit roli výchovného zpravodaje střediska. Ještě mám funkci zástupce vedoucího dívčího oddílu, ale ta je spíše formální. V neposlední řadě se starám o chod webu.

Absolvovala jsem okresní rádcovský kurz,  Čekatelský lesní kurz MOA,  Zdravotnický kurz Flastr 2017 a Vůdcovskou zkoušku ČEZKO 2018 (to „z“  tam opravdu má být 😉 ). V roce 2019 jsem absolvovala kurz První pomoci u dětí.

Na začátku roku 2018 jsem se zúčastnila Zálkadního maskérského kurzu od Prpomu. K ničemu mne neopravňuje, ale načerpala jsem spoustu nových tipů jak udělat zranění realističtější 😀 . Toho využívám na krajském zdravotnickém kurzu Flastr, kde se můžeme taky potkat.

Co studuješ/kde pracuješ?

Studuji na FZS ZČU obor Ergoterapie. Tento rehabilitační obor usiluje o zkvalitnění života lidí s vrozeným nebo získaným postižení s cílem dosáhnou soběstačnosti ve všech sférách.

Jaké jsou tvoje zájmy?

Na prvním místě je skauting. Zní to zvláštně, ale na schůzky a akce si chodím odpočinout od světa kolem 🙂 . Taky mám zálibu v turistice. Chodit přírodou pozorovat a fotit ji, setkávat se s různými lidmi, navštěvovat zapomenutá místa. Asi je s tím spojeno i  to lezení, konečně jsem si na něj zase při studiu našla trochu času, je to takový další způsob relaxace. Všeobecně mám ráda přírodu a zkoumání (ať už rozpadlé půdy či chemické reakce). V poslední době se stále více zabývám věcmi souvisejícími se zravovědou a zdravotnictvím obecně.

Také si, když najdu čas, kterého není mnoho, zahraji nějakou hru, nejvíce mě baví deskovky, nad kterými se musí přemýšlet. Poslechnu si i hudbu a zabrnkám něco na kytaru, okolí svou produkcí „trápím“ hlavně na výpravách, ale prý si už zvykli 😀 .