Šárka

Šárka Altmanová

rádkyně Fialek

zástupce vedoucí dívčího oddílu

e-mail:  altsarka@omaharadnice.cz

mobil: +420 605 777 807

Od kdy jsi ve skautu?

V první třídě jsem nastoupila do smíšené družinky Lvíčat, která se scházela v radnické školce. Od druhé už jsem pak chodila do klubovny. Přes Fialky a Borůvky jsem se nakonec dopracovala až do Wombat Teamu. Členkou střediska jsem od září 2004.

Jakou máš funkci/kvalifikaci?

Od září 2013 vedu družinku Fialek.

Ještě mám funkci zástupce vedoucího dívčího oddílu, ale ta je spíše formální. Taky se snažím udržet chod webu.

Absolvovala jsem okresní rádcovský kurz,  Čekatelský lesní kurz MOA,  Zdravotnický kurz Flastr 2017 a Vůdcovskou zkoušku ČEZKO 2018 (to „z“  tam opravdu má být 😉 ). V roce 2019 jsem absolvovala kurz První pomoci u dětí.

Na začátku roku 2018 jsem se zúčastnila Zálkadního maskérského kurzu od Prpomu. K ničemu mne neopravňuje, ale načerpala jsem spoustu nových tipů jak udělat zranění realističtější 😀 .

Co studuješ/kde pracuješ?

Studuji na FZS ZČU obor Ergoterapie. Tento rehabilitační obor usiluje o zkvalitnění života lidí s vrozeným nebo získaným postižení s cílem dosáhnou soběstačnosti ve všech sférách.

Jaké jsou tvoje zájmy?

Na prvním místě je skauting. Zní to zvláštně, ale na schůzky a akce si chodím odpočinout od světa kolem 🙂 . Taky mám zálibu v turistice. Chodit přírodou pozorovat a fotit ji, setkávat se s různými lidmi, navštěvovat zapomenutá místa. Asi je s tím spojeno i  to lezení, buhužel mi na něj poslední dobou nezbývá moc času. Všeobecně mám ráda přírodu. V poslední době se stále více zabývám věcmi souvisejícími se zravovědou.

Také si ráda zahraji nějakou hru, nejvíce mě baví deskovky, nad kterými se musí přemýšlet. Poslechnu si i hudbu a zabrnkám něco na kytaru, naštěstí kytarové profíky máme ve středisku jinde 😀 .